Tábor „Řekové 2010“ začal. Sluníčka si užíváme dosytosti, Zeus nás má asi velmi rád. Jsme všichni zdraví, opálení a chceme si hrát a poznávat nové kamarády. Dobře nám tu vaří a nám se skvěle daří.

Vzkazují všem rodičům malí Řekové.

pondělí 5.července – 15 hodin

V noci hřmělo a trochu pršelo a pršelo, dopoledne padaly trakaře. Nám to ale nevadí. Posnídali jsme salámovou pomazánku, poobvědvali vepřové na paprice s knedlíkem. Kuchaři je připravili z 10kg mouky a my je všechny snědli. Teď se někteří vydali do Olympské zahrady, jiní si malují amfory, ostatní si vylepšují kostýmy batikou… K večeři si dáme oblíbené jídlo bohyně Athény (smažené rybí filé, brambory a mrkvový salát). Večer nás čeká disco a pak zasloužený sladký spánek. Všichni jsme zdraví, bohy nezlobíme, Zeus je spokojen.

úterý 6. července – 15 hodin

Dnes je trochu větrno, sluníčko občas vykoukne, ale neprší. Dopoledne jsme plnili další úkoly naší celotáborovky. Moc nám chutnal dnešní oběd (vepřové maso na žampionech s rýží) a na večeři se také moc těšíme, protože budou buchtičky s krémem. Teď jsme se na hřišti vrhli na souboj s Titány, také zkrášlujeme zdejší Athény či svádíme tuhé boje ve vybíjené. Večer si někteří vyrobí olympská světla, svedou tuhý boj s loptou mezi oddíly, zkusí Achillovovo pokopáníčko nebo si prohlédnou božské Čimelice.  Nikoho nic nebolí a tak se Zeus může v klidu usmívat.

středa 7. července – 14 hodin

Sluníčko si s námi hraje, vítr mraky rozhání a déšť naše chatky a stany neskrápí. Středu dopoledne jsme věnovali odpočinkovým hrám a nákupu v COOPu v Čimelicích.  Musíme dnes dodržet polední klid – oběd byl velmi velmi vydatný (knedlo – vepřo – zelo). Odpoledne se někteří budou „přibližovat“, jiní půjdou na šipkovanou či vyrábět Apollónovy lokny. Po večerních šunkoflecích se budeme zdokonalovat v míčových hrách.

čtvrtek 8. července – 14 hodin

Vrátilo se nám sluníčko a teplo. Dopoledne jsme pokračovali v plnění celotáborové hry – získávali jsme barevný písek. V poledne jsme sbaštili znojemskou s rýží, teď se vydáváme na cestu za kulturou a večer proběhne lekce létání s Ikarem a čmógo-čmógo. Jsme všichni OK, na marodce nemáme žádné pacienty, zdraví vás malí Řekové.

pátek 9. července – 13 hodin

Dnes je den velkých výletů a objevů. Většina se rozjela do čtyř světových stran, aby objevila Písečné město, Velkou vodu u orlického zámku i zvíkovského hradu nebo na Hrad nedaleko od nás. Cestu nám zpříjemňuje řízek, tatranka, jablko a pořádná dávka vody. Na hlavách máme čepičky a v hlavách dobrou náladu. Ti, co zůstali v táboře, provozují Poseidonovy hrátky. Večer se všichni sejdeme u italské večeře. Zdraví nám všem drží a marodka zeje prázdnotou.

sobota 10. července – 14 hodin

Teplo, teplo, teplíčko, zaplať Zeus. Dopoledne jsme opět plnili Diovy úkoly z celotáborové hry – a to již počtvrté. Všichni se móóóóóc snažili. Krásně nám vytrávilo, a tak jsme se s chutí pustili do daru čínského císaře. Po o klidu se těšíme na čvachtání. Po kuřátkové večeři se vyřadíme na discohrátkách. Někteří z nás půjdou spát pod hvězdičky. Zdraví nás neopouští, zdravušky jsou bez práce a vše bedlivě sledují z pod slunečníků.

neděle 11. července – 19 hodin

Neděle byla den s velkým O. Konal se u nás orienťák. Kvůli němu jsme startovali již ráno po osmé hodině, abychom se včas vrátili. Těšili jsme se na svíčkovou  s několika desítkami knedlíků. Po odpoledním klidu jsme svými vypracovanými těly zaplnili říčku Skalici a místní rybník Valný. Řekové jsou zdraví, akorát zdravušky bolí v krku. Děkujeme za příspěvky od rodičů a přátel.

úterý 13. července – 15 hodin

Omlouváme se všem našim příznivcům za výpadek, ale včera se nepodařilo navázat komunikaci mezi Olympem a O2. Včerejší dopoledne proběhlo v duchu poslední části celotáborové hry. Všichni malí Řekové se snažili opět nasbírat co nejvíce barevného písku a žijí v očekávání, zda Zeus bude nebo nebude spokojen. To se ale dozvědí až na čtvrtečním večerním nástupu.

Dnes jsme se probudili do teplého, ale pošmourného rána. Očekáváné zvlažení  v podobě nočního deštíku se však nedostavilo. Během dopoledne nás zastihla zpráva, že nějaká firma ČEZ provádí údržbu na elektrickém vedení. Plotny v kuchyni vystydly a my jsme museli nasadit všechen tábornický um, abychom si uvařili na ohni v kotlíku oběd. Guláš se všem povedl a nikdo netrpěl hlady. Plotýnky začaly opět hřát ve 13 hodin, kuchaři se pustili do přípravy svačiny a teplé večeře.

čtvrtek 15. července – 19 hodin

Ve středu po dobré snídani jsme všichni vyrazili do zámeckého parku v Čimelicích, kde proběhly řecké olympijské hry. Zúčastnili se všichni malí Řekové a závodili ostošest ve všech tradičních sportovních disciplínách – běh v pytli, hod PETkou přes hlavu, trojskok snožmo, běh se sáňkami, hvězdicový běh, hod na čísla nebo hod oštěpem. Zlatým hřebem byl olympijský maratón, který všichni ve zdraví přežili. V poledne nám kuchaři připravili vylítaného ptáčka s rýží. Odpo všichni Řekové zchladili svůj temperament ve zdejších vodách. Po dobré večeři nás navštívili hvězdáři z plzeňské hvězdárny. Povídání o planetách, kometách a vůbec vesmíru se líbilo jak malým, tak velkým, kteří navíc mohli v noci pozorovat hvězdy speciálními dalekohledy.

Čtvrteční ráno se neslo v očekávání velké táborové pouti, která vypukla v 9 hodin zdejšího času. Pod Olympem bylo rozmístěno na 20 různých atrakcí jako např. hod brkem, skok za rok, hod pantoflí, hod talířem skrz obruč nebo desetník do vody. Veškeré podolympské obyvatelstvo mělo možnost všechno vyzkoušet. Při zdárném splnění úkolu dostali táborové peníze, které mohli měnit ve speciálním olympském obchodě za kvalitní a jinak nedostupné zboží. Po o klidu si většina městských států zajistila u Dia náhradní úkol, aby mohly doplnit své skromné zásoby barevného písku získaného během celotáborové hry. Po zapečených těstovinách jsme se odebrali na závěrečné společné ohluchlo. Zda Řekové splnili očekávání Dia, že dokážou být kamarády, spojit své síly, táhnout  za jeden provaz, se ukáže při sesypávání všech zásob barevného písku do společné nádoby. Zdraví všem slouží, zdravušky jsou nevytížené. 

čtvrtek 15. července – 24 hodin

 Zeus svolal všechny své malé Řeky pod Olympem na slavnostní večerní nástup. Před Dia předstoupili postupně zástupci všech městských států a odevzdali barevný písek do skleněného kouzelného válce. Zeus povolal z vod samotného Poseidóna a předal mu skleněný válec k posouzení, zda všichni táborníci splnili slib daný Diovi na začátku tábora. Poté, co Poseidón zvážil množství získaného písku a proměnil ho v krásný barevný ohňostroj, potvrdil tím Diovi, že slib byl splněn. Zeus se s táborníky rozloučil a odešel na Olymp. Táborníci se všichni ve zdraví vrátili do svých postýlek k poslední táborové noci.  

Ať žije tábor 2011!!!!!