Čtvrtý praden:

Doba ledová konečně na chvíli ustoupila, oteplilo se, vyrazily přesličky, plavuně a megasekvoje. Mamuti začali línat a v lese někdo zahlédl teplomilného dinosaura. Ideální čas vyrazit na hloubkový průzkum širšího okolí. Hlavnímu lovci Rosomáků Akamenu se přes noc zatemnil mozek. Nepomohlo lautr nic, ani rány kamennou palicí. Aby byl Akamen zachráněn, museli se Rosomáci a Zající vydat na tajnou výpravu a nasbírat devatero kouzelných prabylin. Kouzelný pralektvar byl proti vůli polknut Akamenem a mozek se mu v tu chvíli rozjasnil. V poledne nám velmi chutnal guláš z chobota, večer pak placičky z podivných hlíz, které vyhrabal kly ve smrtelném chroptění zhasínající mamut. Jeden z pravěkých lovců – zvaný Cmrdoš – je nazval pro věky příští cmundou.

                                                                                        Pracmundě zdar!

Třetí praden:

Při lovu na mamuta bylo zjištěno, že někteří prajedinci nevládnou dobrou fyzickou prakondicí. Tudíž se některé rody rozhodly dnes dopo tento handicap zrušit. Někteří pračlověci objevili objev, že pravěkými nátěrovými hmotami se dají zdobit stěny jeskyně Altamíra. Při Lovu na mamuta bylo omylem uloveno i několik divokých krocanů, které srolovali a spapali. Ženy od Veliké řeky donesly divoký hyacint. Spolu se šťovíkem, pelyňkem jsme zkonzumovali protikurdějový vitamínový salát.

V pravěkém těle pravěký duch

Druhý praden:

Hlad a vyprazdňující se špižní jámy donutily některé rody k uspořádání Velkého lovu. Vystopováním se podařilo slovit jednu mamutí špičlenu. Ulovený mamut vystačí na několik dnů. Banana, banana, banana, banana. Aby se členové jednotlivých rodů neztráceli a věděli, kam se vrátit, označili své jeskyně rodovými totemy. Během Velkého lovu nikdo neutrpěl žádné zranění ani nenastydl, neboť se klima ohřívá. Asi vstoupíme do doby meziledové.

Pralovu zdar….

První praden:

Tak jsme se všichni propadli dějinami hluboko do pravěku mezil líté pravěké šelmy, které se domnívají, že v nás budou mít snadnou kořist. Ále to se přepočítali. Protože my jim dokážeme, že přežít v oněch dobách není sice snadné, ale ne nemožné. Všichni jsme zabydleni v prachýších a prajeskyních. Nejmenší pramuži přespali v pratýpí. Ani malý pradéšť je nerozhodil. Huhu, haha, banana, koko, baobab. Sbaštili jsme předního mamuta s rýží a večer nasekaného mamuta s prabrkaší.

Jo, doba kamenná je dob